Film Až zařve lev jde do kin

Milí přátelé,

dlouho očekávaný film naší produkce Až zařve lev v režii Jana E. Svatoše právě vstupuje do kin. Divákům se otvírá příběh o setkání poutníka Odorika se svědomím českého krále Přemysla II. Otakara. Hlas historickým osobnostem geniálně propůjčili František Němec a Igor Bareš. Jako svatá Anežka Česká ve filmu promluví Daniela Kolářová. Vizuální forma i důsledný režisérský přístup Jana E.Svatoše byly zárukou, že vznikl nový dokumentární počin, který v České republice nemá obdoby.

5 důvodů, proč jít do kina na náš film:

1) Film ukazuje zapomenuté umělecké artefakty spojené s osobou Přemysla II. Otakara, na které můžeme být právem hrdí. Věděli jste např. že nejstarší hvězdný globus světa patřil Přemyslovcům?

2) Poprvé ve formě celovečerního filmu je představen poutník Odorik s českými kořeny – jako první Evropan ušel desítky tisíc kilometrů a došel až do Tibetu

3) Působivá kamera Romi Strakové vás zavede po mnoha místech v ČR i sousedních zemích spjatých s českou historií. Film je také neobvyklým tipem na výlety. Navíc budete moci poprvé spatřit podmanivou krajinu Furlanska a další zajímavé evropské lokality.

4) Je to paradoxní, ale problémy řešené ve středověku jsou stále aktuální i v naší době. Ať je to tolerance k odlišným kulturám, fake news (ano, i středověcí kronikáři byli poplatní své době) či ukradené duševní vlastnictví.

5) A v neposlední řadě ve filmu uvidíte mimo jiné i malíře Ivana Svatoše v roli mnicha, který nejen píše a maluje středověké listiny.

Předpremiéra v kině Mat přinesla velice příznivé reakce, film dokázal diváky rozesmát ale i rozplakat.

Vstupenky do pražského kina MAT lze zakoupit tady

Další projekce v ostatních městech České republiky najdete zde

Přejeme Vám krásný filmový zážitek