Program

Klubové pořady / podzim 2024
Cena vstupenky: 270 Kč vč. DPH REZERVACE: na tel. 244 466 626 nebo na e-mailu galerie@artfra.cz nebo v galerii Art Francesco (Jungmannova 32, Praha 1). Délka pořadu je 60-70 minut . Místo konání: komorní kino MAT (Karlovo nám. 285/19, Praha 2 – Nové Město), kde na vás čeká útulná atmosféra nejen zdejšího kinosálu, ale také přilehlého baru a restaurace.

 

Úterý 17. září 2024 v 18,30 h HOVORY NEJEN O PRAZE (Ivan Svatoš)

Formou rozhovoru a promítání fotografií nahlédnete do zákulisí tvorby známého pražského malíře, podíváte se do krajiny jeho dětství a na méně známé obrazy.
Vstupenky zde:

Úterý 8. října 2024 v 18,30 h FRANCIÍ PO STOPÁCH UMĚLCŮ
(Jan E. Svatoš)

Krajina větrných mlýnů, prosluněných vinic a ospalých malebných městeček, kterými kdysi kráčeli slavní umělci – Claude Monet, Honoré de Balzac nebo Paul Cézanne. Budeme se toulat Francií zvěčněnou ve slavných knihách, obrazech a sochách. Dozvíte se, proč byl Vincent van Gogh posedlý barvami Provence. Vstupenky zde

Úterý 29. října 2024 v 18,30 h OBRÁZKY Z KOŠÍŘ + křest knihy (Ivana Buttry a Ivan Svatoš)

Košı́ře-kdysi málo známá periferie velké Prahy nedaleko Smíchova. Přednáška vás zavede na tajemná a jedinečná místa. Dozvíte se, co jsou tajemné košířské značky, kdo byla záhadná neznámá malířka nebo kdo provokoval ministerského předsedu.
Vstupenky zd e
 
Úterý 12. listopadu 2024 v 18,30 h PUTOVÁNÍ DALMÁCIÍ + křest knihy

Chorvatsko nabízí mnohem vı́c než slunce, moře a pláže. Vydejte se na dobrodružnou plavbu za dalmatskými ostrovy, na cestu do zapomenutého vnitrozemı́. Nejjižnějšı́ část Chorvatska uvidı́te ve zcela novém světle: Navštı́vı́te ostrov Mljet, kde ztroskotal sv. Pavel nebo pirátské Lastovo, spatříte nejstarší zobrazení fotbalového míče.  Vstupenky zde

Středa 27. listopadu 2024 v 18,30 h TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT
Refektář kláštera Emauzy – MUSICA BOHEMICA & Jaroslav Krček

Musica Bohemica Praha Jaroslava Krčka je komorní soubor, který má v současné době osm hudebníků a dva zpěváky.  Zvláštní a ojedinělá je interpretace a zpracování hudby anonymní a lidové. Soubor natočil a vydal kolem padesáti titulů CD, hudbu k několika filmům a divadelním hrám, spolupracuje s českým rohlasem a televizí. Má za sebou koncertování nejen po celé Evropě ale i v zámoří. Vstupenky zde: 

 

Úterý 3. prosince 2024 v 18,30 h PRAHA V BÍLÉM (Ivan Svatoš)

Netypická cesta vánočnı́ Prahou prostřednictvı́m obrazů Ivana Svatoše. Dozvı́te se, kudy v Praze kráčely historické mikulášské průvody, co Pražané věšeli na větve stromů ve svazích Petřína a čím děsil malé děti hrůzostrašný Klempera (kterého naopak miloval spisovatel Jaroslav Hašek). Užijte si sváteční vyprávění o místech, které vytváří neopakovatelnou atmosféru staropražských Vánoc. A nakonec osobní tipy Ivana Svatoše na originální vánoční vycházky.

Vstupenky zde
………………………